5 minut czytania

#Albik podpowiada, jak dbać o mówiące pióro i bawić się nim bezpiecznie

To ja, Twoje mówiące pióro Albik! Na pewno chcesz, żebym towarzyszył Ci w nauce i zabawie jak najdłużej. Bardzo lubię pomagać w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności, słuchaniu niesamowitych historii, dźwięków i różnych piosenek, rozwiązywaniu quizów, a przede wszystkim w dobrej zabawie. Jeśli chcesz, żebym dłuuugo działał prawidłowo, musisz wiedzieć, jak bezpiecznie mnie używać, co lubię, a co mi szkodzi. Obojętnie, czy w ręku masz moją wersję 1.0 czy 2.0, musisz wiedzieć…

Czytaj z Albikiem

Co lubię

 • Lubię, gdy podczas zabawy ze mną w Twoim pobliżu znajduje się dorosły opiekun. Wtedy jestem pewien, że będziesz używać mnie prawidłowo i bezpiecznie.
 • Bardzo lubię, gdy po zabawie odkładasz mnie do pudełka, neoprenowej saszetki albo stawiasz mnie w podstawce czy w stojaku na książki z serii „Czytaj z Albikiem”. Wtedy jestem bezpieczny i nie grozi mi uszkodzenie.
 • Gdy wyczerpie się bateria, ładuj mnie zawsze tylko oryginalną ładowarką, która jest dołączona do zestawu startowego.
 • Lubię być piękny i wyjątkowy. Dlatego możesz dokupić do mnie silikonowe etui w ulubionym kolorze, które mnie chroni, albo zawieszkę ułatwiającą trzymanie mnie w dłoni. Możesz też kupić wesołe naklejki na pióro, które sprawią, że będę jeszcze bardziej niepowtarzalny.
 • Bardzo, ale to bardzo lubię być prezentem. Jeśli jednak obdarowana osoba już od pierwszych chwil posiadania mnie ma naprawdę cieszyć się z podarunku, pamiętaj, żeby przed wręczeniem naładować mnie i sprawdzić, czy mam wgrane aktualne pliki do książki, puzzli czy innej zabawki z serii „Czytaj z Albikiem”, która zostanie podarowana wraz ze mną.
 • Bardzo lubię być czysty, ale pamiętaj, że można mnie czyścić tylko suchą, miękką ściereczką.
 • Jeśli się zepsuję, trzeba mnie wraz z ładowarką wyrzucić do pojemnika na elektrośmieci. Dbajmy razem o naszą planetę!
 • Jeśli przestanę działać albo będę miał problemy z czytaniem nagrań, nie próbuj samodzielnie mnie naprawiać, tego bardzo nie lubię. Poproś swojego opiekuna, aby napisał wiadomość na adres czytajzalbikiem@albipolska.pl – na pewno szybko uzyska pomoc.

Czego nie lubię

 • Nie lubię wody ani wilgotnych powierzchni. Gdy woda dostanie się do otworu, w którym znajduje się sensor optyczny, mogę przestać działać albo nie będę prawidłowo odczytywać wszystkich nagrań. Dlatego nigdy nie wkładaj mnie do kubka z herbatą czy kakao ani nie używaj w wilgotnych pomieszczeniach takich jak łazienka (nie cierpię kąpieli, brr). Gdy trzymasz mnie w ręku, nie zbliżaj mnie do swojej buzi, naprawdę nie jestem smaczny.
 • Nie zostawiaj mnie na słońcu i nie kładź na grzejniku lub tuż obok niego. Jestem zabawką elektroniczną i szkodzi mi wysoka temperatura.
 • Do małego otworu, którym dotykasz książek, puzzli czy gier, nie mogą się dostać żadne zanieczyszczenia, ponieważ uszkadzają one ukryty we mnie sensor optyczny. Dlatego gdy jesz albo przygotowujesz z opiekunem pyszny posiłek, np. ulubione ciasteczka, nigdy się mną nie baw i odłóż mnie w bezpieczne miejsce. Pamiętaj także, że nie lubię uczestniczyć w zabawie ciastoliną, piaskiem kinetycznym czy plasteliną, które mogą zalepić sensor optyczny i spowodować, że przestanę działać.
 • Nie lubię, gdy mną rzucasz albo uderzasz o inne przedmioty. Moja obudowa może się wtedy zniszczyć, a sensor optyczny, który jest bardzo delikatny, przestanie działać.
 • Nie wkładaj niczego, szczególnie ostrych przedmiotów, do otworu, którym dotykasz ikon, ponieważ możesz w ten sposób uszkodzić sensor optyczny i wtedy nici z dalszej zabawy.
 • Nigdy mnie nie rozkręcaj, ponieważ mam w sobie małe, delikatne elementy, które mogą ulec uszkodzeniu. Próba samodzielnej naprawy, jeśli nie działam prawidłowo, sprawi, że stracisz na mnie gwarancję.
 • Czasami zdarza się, że czytam inny tekst niż ten, który powinienem. Może dziać się tak wtedy, gdy nie mam wgranego pliku do nowego produktu (możesz zawsze go pobrać ze strony czytajzalbikiem.pl). A może podczas aktualizacji wgrałeś do mnie dwa pliki do tej samej książki czy innej zabawki z serii „Czytaj z Albikiem”? Pamiętaj, że jeśli aktualizujesz pliki w mówiącym piórze, zawsze musisz usunąć nieaktualny, stary plik, w innym wypadku będę zawsze czytał właśnie jego. Podczas zabawy nie zapomnij o dotknięciu mną ikony włączającej. Powiem Ci wtedy, czy jest we mnie wgrany właściwy plik i czy znam tę książkę albo puzzle.

Lubię odkrywać z Tobą serię „Czytaj z Albikiem”! Wciąż pojawiają się w niej nowe produkty i zawsze mam ręce pełne roboty. Nasza wspólna przygoda będzie trwała naprawdę długo, jeśli podczas zabawy ze mną będziesz pamiętać, że jestem delikatnym przedmiotem elektronicznym oraz że trzeba się mną bawić bezpiecznie.

Twój Albik


Ostatnio dodane

W górę