Z kodem MAGICZNYRABAT dodatkowe -15%     *kod nie obejmuje zestawów promocyjnych
Mariposas: 188,99 zł
Darmowa dostawa
  • −10 %
ALBI

Mariposas

w magazynie mniej niż 5 szt
Mariposas - absolutnie przepiękna rodzinna gra planszowa.. więcej informacji o produkcie

209,99 zł Cena regularna.
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 188,99 zł
−10%
188,99 zł

Opis: Mariposas

Mariposas - absolutnie przepiękna rodzinna gra planszowa!

Wiosną budzą się do życia motyle Monarchy i wyruszają w coroczną podróż z Meksyku do Kanady. W trakcie rozgrywki naszym zadaniem będzie odbycie inspirowanej prawdziwą migracją motyli podróży przez trzy pory roku. Na ogół motyle będą starały się kierować na północ wiosną, rozprzestrzeniać się latem i wracać na południe jesienią. Musimy poruszać się motylami po kolejnych polach, zdobywać pożywienie i mnożyć nasze przepiękne owady. Każda pora roku kończy się podliczaniem punktów. Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa na koniec jesieni wygrywa grę.

Dróg do zwycięstwa jest wiele, dzięki czemu Mariposas ucieszy zarówno młodszych graczy, jak i dorosłych miłośników strategicznego myślenia!

Gra przeznaczona jest dla od 1 do 5 graczy i trwa około godziny.

 

Zawartość: 

1 kwiatowa kość - 60 kart cyklu życia - 36 kart akcji - 15 kart dodatkowych ruchów - 16 żetonów przystnakowych - 1 plansza przystanku - 5 znaczników punktacji - 6 płytek zdolności cyklu życia - 1 plansza mapy - 120 żetonów kwiatów - 50 drewnianych znaczników motyli - 20 kart celów - 1 instrukcja 

Wymiary opakowania:

29,5 x 29,5 x 7 cm

 

 

 

Właściwości

Kod produktu 89164
EAN 8590228050892
Numer katalogowy QEM
Czas gry (minuty) 45+
Liczba graczy 2 -5
Wiek 10+

Zobacz również

Recenzje 1 ×

Opinie 5

1 x

100 % klienci polecają

1 oceny użytkowników

Czy masz doświadczenie z tym towarem?

Napisz recenzję, aby pomóc innym wybrać.

Napisz recenzję
Klient
WRoliMamy.pl
Niepotwierdzony zakup w naszym sklepie W przypadku tej recenzji, zakup nie został potwierdzony w naszym sklepie internetowym.

Mariposas zasługuje na uwagę. Zachwyca wykonaniem, drewnianymi motylkami, pojemnikami na kwiaty. Plansza dla wielu może być za pstrokata i kolorowa. Na początku miałam wrażenie, że dostanę oczopląsu od tych kolorów i różnych kwiatów. Po paru rozgrywkach już mi to nie przeszkadzało. Na planszy również przedstawiono symbolicznie zasadę rozmnażania się monarchów, czy liczbę tur w danej porze roku. To zdecydowanie ułatwia grę i sprawia, że nie trzeba co chwilę kartkować instrukcji.
Podoba mi się w tej grze, że jest wiele dróg do zwycięstwa i nie zawsze wcześniejsza strategia sprawdzi się w kolejnej rozgrywce. Rozgrywka w dwie osoby wypada najsłabiej, zaś przy piątce graczy jest już spory tłok na planszy. Najlepiej grało nam się w składzie trzy i czteroosobowym z naciskiem na trzy.

Warto zaznaczyć, że Mariposas to gra, w której pomiędzy graczami nie ma praktycznie żadnych interakcji, każdy sobie rzepkę skrobie, czy tojeść podjada i rozmnaża. Jedyną rywalizacją są pola przystankowe, bo kto pierwszy, ten ma dodatkowy bonus w postaci karty rozwoju. Jednak jak pisałam wyżej, dróg do zwycięstwa jest wiele i niejeden raz wygrywała osoba, która niespecjalnie latała do tych wyznaczonych punktów.

  • Jeśli lubicie gry z negatywną i jakąkolwiek interakcją, ta gra może nie przypaść Wam do gustu. Natomiast sprawdzi się wśród dzieciaków, które nie lubią wszelkiej rywalizacji, a zwłaszcza chwili, gdy widzą, że przegrywają. Mariposas oczarowuje graczy drewnianymi motylkami, sprawia, że człowiek skupia się na swoich monarchach i pragnie wrócić czwartym pokoleniem do Meksyku. To jak idzie innemu graczowi jest zepchnięte na bok.

  • Dla kogo zatem gra Mariposas? To zdecydowanie rodzinny tytuł, taki chillout, bez złośliwości, dogryzania sobie. To mimo wszystko świetna gra strategiczna, która daje mocno do myślenia i sprawia, że nie podejmujemy decyzji na oślep, tylko przewidujemy ich konsekwencje. Dla nas Mariposas spełnia się jako rozjemca, gdzie z jednej strony mam zapalonych strategów, a z drugiej osoby nielubiących negatywnych interakcji.

  • Jeśli chodzi o żetony kwiatów, to mam jedno “ale”. Dwa rodzaje kwiatów są do siebie bardzo podobne i czasem po prostu się mylą.

Dyskusja

Czy masz pytanie dotyczące produktu „Mariposas“?

Napisz do nas, chętnie Ci odpowiemy.

Napisz pytanie
W górę